Skoči na glavno vsebino

V soboto, 27. 1. 2024, smo se že ob 6.30 mladi planinci zbrali pred šolo. Naložili smo pripravljene nahrbtnike, tekaške smučke, lopatke in se z avtobusom odpeljali na Planiški maraton. Prireditev, ki je potekala v pravljičnem dnevu v Planici. Naši učenci so bili razdeljeni v dve skupini. Eni v pohodnih čevljih, drugi na tekaških smučeh. Vsi skupaj smo se podali do Tamarja – mrzle doline, do katere smo potrebovali dobro uro. Ker sonce še ni posijalo, smo na hitro pojedli malico, nato pa se odpravili nazaj do Planice. Tam smo že pošteno utrujeni zagledali strm hrib, primeren za sankanje. Energija se je povrnila in že so se naši otroci zapodili na vrh in se spuščali z lopatkami ali pa kar brez. To je bila najboljša nagrada za pretečenih/prehojenih 8km. Zelo utrujeni, z rdečimi lički, smo se v zgodnjih večernih urah vrnili v Krško.