Skoči na glavno vsebino

Budilke so zazvonile, oblekli smo se v pohodna oblačila, si nadeli nahrbtnike in že ob 6.30 sedeli na polnem avtobusu. Le eno mesto je počakalo na zaspanega učenca, ki se nam je pridružil na poti. Tokrat nas je avtobus odpeljal do vznožja največje visokogorske pašne planine v Sloveniji. Nato pa smo se podali peš skozi strm gozd do samega začetka planine. Hodili smo po čudoviti potki mimo Male planine, Velike planine in vse do samega vrha Gradišča. Ta leži na 1666 m. n. v. Vmes smo poležavali na travi in uživali na sončku, ki pa nas je vse presenetil z svojo močjo in nam tako še dodatno pordečil lička. Kljub precejšnemu številu obiskovalcev smo preživeli še en lep dan v naravi.

S tem smo tudi zaključili z našimi pohodi v šolskem letu 2023/24. Bili smo pridni in zabeležili kar šest pohodov. Obiskali smo Lovrenška jezera, Gore nad Hrastnikom, nočno Grmado, Hum, Tamar in Veliko planino.

V naslednjem šolskem letu pa nas čakajo novi vzponi.

Vsem želimo uspešen zaključek šolskega leta,

mentorice planinskega krožka